Lukáš Kulhavý

5. Dan Aikikai, Shidóin, zakladatel a současně vedoucí "Dójó-chó" aikido klubů AC Spartak Soběslav, Sai Sei Aikido Dojo České Budějovice a Sai Sho Aikido Dojo Humpolec, supervisor sdružení klubů AIKIDO JIŽNÍ ČECHY A VYSOČINA - AJČV.

Aikidó se věnuje od roku 1994, kdy začínal cvičit ve vysokoškolském klubu Jihočeské Univerzity VSK Slavia. Bojovým uměním se věnuje celý svůj život - resp. více než 30 let. Ve svých 10 letech se poprvé seznamoval s Judo a Karate, od roku 1989 byl registrován pod školou Shotokan Karate, 2-3 roky se věnoval tréninkům Muay Thai - thajský box, 2 roky příležitostně tréninky Taekwondo WTF i ITF. Získával zkušenosti z Ultimate fighting, iaijutsu a džódó. Největší část života věnoval Karate cca 12-13 let a aikidó od 1994 - do současnosti, bez přestávky a s tréninkovou náplní svého času i 10x za týden. Nyní se aikidó věnuje zhruba 300dní v roce pravidelně mezi 4 městy a ostatním dójo pomáhá v technické přípravě jejich členů.

V roce 1998 založil AC Soběslav, o 4 roky později tento klub rozšířil o dětský oddíl, v roce 2002 AC Humpolec a 2003 ČB, dále vyučoval v AC Český Krumlov až do roku 2014, kdy se mu narodil druhý potomek. Další hobby a odpočinek od aikidó - přes léto trénování beach volejbalu a přes zimu lyžování a snowboarding. Mezi jeho velké lásky patří jízda na motocyklech.

Již 20let (od r. 2001) vede víkendové semináře v rámci regionu AJČV i mimo něj, 18 let pořádá každoroční semináře sebeobran pro veřejnost i zápasníky a od roku 2002 organizuje + lektoruje týdenní sportovní soustředění v Itálii (dříve i Chorvatsko a Tunis). Je hlavním organizátorem Letní školy senseie Quaranty v Soběslavi, dříve organizoval LŠ senseie Ikedy v ČB a následně D. Vettera v ČB a Soběslavi. Pravidelně ve všech klubech vyučuje práci se zbraněmi a vytvořil zkušební řád zbraní pro kluby AJČV.

Jeho hlavními učiteli byli a jsou sensei Ikeda Masatomi 7. Dan Aikikai, Shihan, sensei Daniel Vetter 7. Dan Aikikai, Shihan a sensei Michele Quaranta 7. Dan Aikikai, Shihan. Lukášův aikidó život ovlivnili a velmi obohatili i letní školy ve Švýcarsku pod vedením H. Tady 9. Dan Aikikai, dále semináře K. Asai 8.dan Aikikai, Ch. Tissier 8.dan Aikikai, N. Tamura 8.dan Aikikai, R. Schmocker 7.dan Aikikai a B. Caloz 7.dan Aikikai.

Pro Lukáše nejsou důležité technické stupně, ale píle, chuť a vytrvalost. Z bojových umění si bere vždy to srdce a dbá na funkčnost a reálnost provedení. Nikdy nikomu neřekne "NE" při žádosti o pomoc - nejen v aikidó, ale i osobním životě.